Dětský den  Prodejní místa Kontakt admin@phoenixworld.cz Home page
 

Dětský den v roce 2004

Dětský den v roce 2003

www.phoenixworld.cz
 

Média o Dětském dnu 2004

Na Nováku se střílelo z kuše a jezdilo na koni

Příbram - Areál Nového rybníku byl včera dějištěm dalšího ročníku dětského dne. Přijeli Petr Vacek a Magda Reifová z televizní Kouzelné školky, kteří dětem zazpívali a roztancovali je. Po jejich vystoupení zahrál dětský orchestr 1. základní umělecké školy v Příbrami.

Připraveno bylo mnoho soutěží a atrakcí. Střílelo se z kuší a luků, házelo se kopím nebo sekerou. Ti odvážnější měli možnost projet se na koních.

K vidění byli jihočeští sokolníci se svými dravci, vystoupení skupiny historického šermu Memento Mori spolu s Góthienem, dobříšští kynologové se svými pejsky nebo loutkové divadlo Zalezlíků a mnoho dalšího. Malí sportovci si mohli zkoušet své dovednosti s hokejisty HC Příbram a fotbalisty Marily. Skauti spolu se Salamandry připravili vodní hry. V závěru si děti zatancovaly na diskotéce.(ml)

Příbramský deník - 7. 6. 2004

Děti i rodiče se dobře bavili

Příbram (fk) - Ani zatažená obloha hrozící deštěm neodradila včera přibližně dvě tisícovky dětí i dospělých od návštěvy Dětského dne, který se včera po celý den odehrával v areálu Nového rybníka v Příbrami.

Pořadatelé z agentury Phoenix uspořádali čtyřiadvacet soutěží pro děti a šest pro rodiče.

"Děti k nám prolezou pekelnou bránou, pak zazpívají písničku a zúčastní se s čerticemi dalších her," uvedl Michal Boška, který spolu s Květou Drahokoupilovou řídil koutek s názvem Peklo. "Naše divadelní společnost Kostým již Peklo zajišťovala i loni. Nejmenší děti se Lucifera bojí, ti starší si už z toho dělají legraci," doplnil Michal Boška.

Hvězdami dopolední části byli Magda Reifová a Petr Vacek z pořadu Kouzelná školka.

"Návštěva je výborná, děti jsou skvělé," řekla Magda Reifová o přestávce, když dětem podepisovala památníky. "Lidé sem přišli příjemně naladění. Bylo jednoduché si s nimi hrát a zpívat. Byli tu nejaktivnější maminky a tatínkové, jaké jsme v poslední době na podobných akcích zažili. Tančili, zpívali, dělali tunely," přidal se Petr Vacek.

Vedle koncertu Magdy a Petra toho ovšem na děti čekalo ještě daleko více. V obležení se ocitli při každém vystoupení rytíři ze skupiny Memento Mori. Děti tleskaly skupině ze sportklubu Oxygen, zvířátkům ze zoo, kynologům, sokolníkům, čarodějnici a mnoha dalším účinkujícím. Každý při odchodu dostal dárek.

"Moc se mi to líbilo," zhodnotila za všechny Dětský den na Novém rybníku v Příbrami Verunka Hlaváčková. "Nebála jsem se ani čertů. Přednesla jsem básničku, kterou sem se naučila ve škole. A Lucifer mi dal vysvědčení s jedničkou," pochlubila se Verunka.

Mladá fronta Dnes - 7. 6. 2004

Den pro děti

PŘÍBRAM (zr) - V areálu Nového rybníka v Příbrami je na zítra od 10 hodin připraven dětský den, kde vystoupí Magda Reifová a Petr Vacek. K vidění budou i souboje šermířů, ukázky práce hasičů a kynologů.

Blesk - 5. 6. 2004

Na dětské dny dorazí Lucifer, vodník a také Petr Vacek

Nadcházející víkend bude prakticky ve všech městech a obcích příbramského okresu patřit oslavám dne dětí.

Ti nejmenší slaví svůj svátek, a proto pro ně dospělí připravili řadu akcí. K těm nejnavštěvovanějším patří pohádkové lesy, dětské dny nebo oslavy v mateřských centrech.

Největší akce v okrese se uskuteční v neděli 6. června od 10 hodin v Příbrami na Novém rybníku.

Po celý den si mohou děti vyzkoušet malování, modelování z hlíny, ražbu mincí, střelbu z luku či kuše, prohlédnout si idiánské tee-pee a peklo nebo zatančit na diskotéce. Své umění předvedou sokolníci z hradu Rabí, několik kynologických klubů, hasiči, vojáci i záchranáři.

Z pohádkových postav se děti mohou těšit na Lucifera, vodníka nebo čarodějnice.

Letošní novinkou bude účast některých škol, tělovýchovných a uměleckých organizací, které předvedou práci s dětmi. Vedle Sokola se představí i malí hokejisté, gymnasté, fotbalisté, cyklisté, judisté a taekwonďáčci, umělecké i některé základní školy. Vystoupit by měly i čerstvé mistryně světa v aerobiku z příbramského Sportklubu OXYGEN.

Dětský den bude probíhat i v sousedním letním kině, které vůbec poprvé přivítá písničkový a pohádkový minifestiválek. Ten zahájí v 11 hodin Magda Reifová z Kouzelné školky spolu s Petrem Vackem a dále se na něm budou střídat další dospělí i dětští umělci. Pozvání přijala také zvířátka z pražské ZOO.

Mladá fronta Dnes - 4. 6. 2004

Dětský den - Nový rybník, neděle 6. června 2004

Právě vrcholí celoroční přípravy na akci všemi dětmi očekávanou. Takto vypadá podrobný program, co naše nejmenší čeká a nemine.

Na Rynku v centru dění se postupně představí: v 10.00 - GÓTHIEN, středověké písně a tance, v 10.30 Magda Reifová a Petr Vacek z Kouzelné školky, v 11.15 vystoupení čerstvé mistryně a vicemistryně světa ve sportovním aerobiku ze Sportklubu Oxygen, v 11.30 zvířátka z pražské ZOO, v 11.50 Aikido klub, ve 12.10 dětský orchestr 2. ZUŠ Příbram, ve 12.45 TJ Sokol Příbram, ve 13.10 Aikido Klub, ve 13.20 dětský orchestr 1. ZUŠ Příbram, ve 14.10 ZOO Praha, ve 14.30 Oxygen - cvičení pro děti a s dětmi, v 15.05 loutkové divadlo Zalezlíci, v 15.45 ZOO Praha, v 16.10 Judo Příbram, a v 16.30 diskoška Rádia FM Plus. Tady bude také moderátor Jarda Straka vyhlašovat šťastné výherce v malování.

Z Rynku projdete kolem Pekla (pokud budete chtít pekelné vysvědčení, tak skrz Peklo) do skate parku, a tam vás čeká v 11.15 skupina historického šermu Memento Mori spolu s GÓTHIENEM, ve 12.00 kynologové z Dobříše, ve 14.30 Memento Mori a GÓTHIEN, v 16.00 exhibice hasičů a záchranářů. V prostoru pod kempem budou v 11.30 a v 15.00 probíhat ukázky sokolnictví. V celém areálu budou po celý den hry a soutěže, u rytířů si děti vyzkoušejí válečnické dovednosti - včetně souboje, na vodě budou mít přichystány skauti a Salamandři vodní hry. Ve skate parku budete moci po celý den s hokejisty z HC Příbram a fotbalisty z Marily zkoušet svoje dovednosti, k dispozici bude asi 10 koní na projížďky a dokonce i koňský potah. Máte se na co těšit, toto rozhodně není vše, co vás čeká. Organizátoři celé akce, mgr. Hana Sentenská a Phoenix Gold, a. s., se na vás těší v neděli 6. června od 10 hodin na Novém rybníku v Příbrami.

Periskop - 4. 6. 2004

Za dětmi přijedou Vacek a Reifová

Oslavy dne dětí pokračují v Příbrami ještě v neděli. Na koupaliště Nový rybník za dětmi přijde Petr Vacek a Magda Reifová. Připraveny jsou ukázky řemesel i středověké písně a tance. (zuč)

Mladá fronta Dnes - 3. 6. 2004

Děti oslaví svůj svátek na koupališti

Oslavy dne dětí se budou v Příbrami konat v neděli. Na koupaliště Nový rybník přijdou za dětmi Petr Vacek a Magda Reifová. Pro malé oslavence jsou připraveny ukázky řemesel, hudební festival a středověké písně a tance. Také si mohou zajezdit na koni nebo se seznámit s prací sokolníků. Děti určitě zaujme i exhibice hasičů a záchranářů.

Mladá fronta Dnes - 2. 6. 2004

Dětský den - Nový rybník, neděle 6. června 2004

V dnešním článku vám chceme představit účinkující a spolupořadatele Dětského dne v Příbrami, který pro vás chystají mgr. Hana Sentenská a PHOENIX GOLD, a.s.

Hlavním cílem Dětského dne je zapojit děti co nejvíce do programu. Chceme, aby si co nejvíce aktivit vyzkoušely na vlastní kůži. Začneme vystoupením gymnastů TJ SOKOL Příbram. Jejich odvážné kousky si budete moci sami vyzkoušet. Novinkou je vystoupení Sportklubu OXYGEN. Tou dobou budou už děvčata zpět z mistrovství světa z Austrálie. Držme jim palce, ať se nám předvedou s nějakou medailí. Budou mít pro děti připraveno cvičení, takže prosíme, zapomeňte na sváteční oblečení a přijďte ve sportovním. Po dětském aerobiku se předvedou ještě děcka z juda a Aikido klubu. Uvidíme, jestli si někdo troufne se s nimi popasovat. Pokud si netroufnete, rytíři z Mementa Mori pro vás připravili peškový souboj s opravdovou přilbicí, drátěnou košilí a opravdovým mečem De Molitan. Po celý den budou k dispozici stánky pro malé hokejisty - HC Příbram a fotbalisty - Marila Příbram. Možná se najde nový Jágr nebo Nedvěd. Určitě si přijďte vyzkoušet, co dovedete. Dalším sportovním klubem bude cykloklub - CK Příbram B.E.I. Předpokládám, že nám nepředvedou etapový závod, ale určitě vymyslí nějakou zajímavou překážkovou dráhu. Všechny tři výše uvedené kluby dosahují s dětmi velice pěkných výsledků. Tradičně velký zájem předpokládáme o skautské stánky Brdské smečky a Dvojky.

Mimo svých klasických skautských her připravují i vodní hry na pramicích a raftech. V tomto směru budou mít přímou konkurenci od Salamandrů. Asi je znáte z letních táborů v Údolí mloků a vodáckých táborů. Připravují ukázky na zavřených lodích. Na těch už se dá eskymácký obrat dotočit. Možná si to odvážlivci budou moci také vyzkoušet. Takže další důležitá připomínka: i plavky sebou. Nejvyšší Salamandr bude navíc moderovat hlavní dění na Rynku. Tím se pomalu dostáváme do klidnějších vod našeho koupaliště. Bude zde připraveno několik stánků, zaměřených na zručnost a umění. Třeba tradiční ražba mincí - na památku si děti odnesou vlastnoručně vyražený kousek. Jen prosím o zvýšenou opatrnost, aby děti opouštěly Novák se stejným počtem prstů, s jakým přišly. Umělecká řemesla předvede Waldorfská škola. Tam se přímo vyučují, tak to bude určitě stát za to. Připraveno je malování a keramika při 1. i 2. ZUŠ. Vybrané malíře budeme několikrát denně oceňovat hodnotnými cenami. Troufám si tvrdit, že stavebnice od Lega je dost dobrá výzva pro malé umělce. Stejný prezent si odnesou i odvážlivci, kteří nám předvedou něco zajímavého na pódiu mezi jednotlivými vystoupeními. A těch bude také dost. Z muziky to bude 1. i 2. ZUŠ Příbram či středověký GÓTHIEN. Před závěrečnou diskotékou Rádia FM Plus ještě vystoupí oblíbení Zalezlíci se Třemi prasátky. To aby těch zvířátek nebylo málo. Nezapomeňte: neděle 6. června v Příbrami na Nováku od 10 hodin!

Periskop - 28. 5. 2004

U nového rybníka budou děti obdivovat zvířata z pražské zoo

Příbram - Na Novém rybníku v Příbrami se bude konat 6. června Dětský den. Pro děti je připravena spousta her a soutěží. Zájemci si budou moci zkusit modelování z hlíny, malování či ražbu mincí, ale také jízdu na koni. K vidění bude práce psovodů, jihočeských sokolníků nebo tábor gotických rytířů. Zde se bude střílet z kuše nebo luku a házet kopím a sekerou. Zalezlíci zahrají loutkové divadlo, vystoupí orchestry 1. a 2. základní umělecké školy v Příbrami.

Na programu je také diskotéka. Akce se zúčastní i hasiči a záchranáři, kteří předvedou vysvobození posádky havarovaného vozidla, první pomoc a uhašení hořícího vraku. Dětem a spolu s nimi dále zacvičí gymnasté TJ Sokol. Hosty na Nováku budou Petr Vacek a Magda Reifová z televizního pořadu Kouzelná školka. V areálu Nového rybníka budou údajně k vidění i zvířátka z pražské zoologické zahrady.

Příbramský deník - 27. 5. 2004

Dětský den - Nový rybník, neděle 6. června 2004

Mgr. Hana Sentenská a PHOENIX GOLD a.s. připravují celodenní program pro děti nejen z Příbramě a nejbližšího okolí. Tato akce je určena hlavně pro děti (úředním věkem), ale nezapomíná ani na ty, kteří v jádru dětmi být nepřestali a budou mít chuť se s dětmi do programu zapojit. Program bude opravdu pestrý a stejně jako vloni bude z čeho vybírat.

Děti se nejvíce vyřádí ve spoustě her a soutěží. Na ostrově si poslechnou od vodníka pohádku a pomohou mu nachytat rybky. V pekle si zase vyzkouší čertoviny a pomohou zatopit pod kotlem. Adrenalinová část (i pro rodiče) bude průlez černým tunelem k nejvyššímu pekelníkovi. Oblíbené čarodějnice budou zase vařit lektvary.

Děti si vyzkouší modelování z hlíny, malování, ražbu mincí... Budou se moci projet na koních, uvidí práci psovodů z Příbramě, Dobříše i vojenských. Obdivovat budeme opět jihočeské sokolníky. Děti se projdou vojenským táborem gotických rytířů, vyzkouší si střelbu z luku a kuše - silnější i hod kopím a sekerou. Zalezlíci zahrají loutkové divadlo, vystoupí dětské orchestry 1. a 2. ZUŠ a Rádio FM Plus spustí odpoledne diskotéku.

Svoji práci předvedou hasiči a záchranáři. Společně předvedou bleskurychlé vysvobození posádky havarovaného vozidla, první pomoc a uhašení hořícího vraku.

Na jejich práci je vidět, že opravdových zásahů absolvují mnoho. Gymnasté předvedou parádní kousky a odvážná děcka si to mohou pod dohledem vyzkoušet na vlastní kůži. Na vlastní kůži si toho ostatně budou moci vyzkoušet daleko více. Podařilo se nám získat ke spolupráci ještě další kluby, které pracují s dětmi. Chceme vám tímto pomoci při výběru volnočasových aktivit pro vaše děti. V Příbrami je spousta nadšenců, kteří to s dětmi umějí, ať už v uměleckých, sportovních či skautských oddílech. A trávit volný čas s nimi, je pro děti vždy zážitek. A jelikož je to často spojeno i s vydáváním určité energie, děti jsou potom vždy o poznání klidnější a poslušnější. O programu a účinkujících se podrobněji dozvíte v dalším čísle. Snad jen představit hlavní hosty: budou jimi Petr Vacek a Magda Reifová z Kouzelné školky, a jednu výraznou novinku - pozvání přijala zvířátka z pražské ZOO. Která to budou se ovšem dozvíte až na místě.

Informace o Dětském dnu a obrázky z léta minulého naleznete také na www.phoenixworld.cz.

Protože programu a soutěží máme připraveno opravdu hodně, prosíme ty, kteří by nám mohli s dětmi pomoci, aby se s námi spojili. Najdete nás stále v Kulturním domě v Příbrami.

Poděkování patří již nyní těm, kteří pomáhají s přípravami - osobně, naturálně či finančně.

Periskop - 21. 5. 2004

Dětský den v Příbrami, neděle 6. června 2004

Stejně jako minulý rok, připravuje pro naše nejmenší Mgr. Hana Sentenská a PHOENIXGOLD, a. s., velkou letní oslavu pro děti a nejen pro ně. Na obrázcích připomínáme atmosféru z loňska. Do programu se s dětmi často s chutí zapojili i rodiče. Více fotografií najdete též na www.phoenixworld.cz.

A co na vás čeká letos? Dá se říci, že téměř vše z minula a ještě něco navíc. Určitě spousta her a soutěží. Očekáváme příchod šéfa pekelníků Lucifera. Po vodě připluje vodník. Ale jen na ostrov. Na pevninu ho prý nikdo nedostane. I čarodějnicím se vloni líbilo natolik, že si přijdou s našimi caparty uvařit nějaký ten lektvárek. Skauti připraví kromě her pro suchozemce i vodní hry pro malé námořníky. Takže pro jistotu, plavky s sebou. V ležení gotických rytířů mohou malí bojovníci vyzkoušet hod kopím a sekerou a střelbu kuší a lukem. Rodiče, nemějte strach - prckové budou pod dohledem a rytíři mají bytelná brnění. Vrchní mincmistr už opět připravuje svoje nádobíčko pro malé mincmistry - ražení mincí bude. Zajisté bude i tolik oblíbené malování a práce s hlínou. Milovníci zvířat se mohou těšit na koně, psy a dravé ptactvo.

Trošku klidu přinesou i Zalezlíci se svým loutkovým divadlem. A naopak o vzrušení se postarají příbramští hasiči a záchranáři. Očekává se i účast vojáků a jejich techniky.

A hlavní změny. Pro letošek přijaly pozvání některé školy a tělovýchovné a umělecké organizace, které nám ukážou, že to s dětmi také umí. Můžeme se těšit na jejich program. Vedle Sokola se představí i malí hokejisté a fotbalisté, judisté a taekwonďáčci, umělecké školy i některé základní školy. Prostor ještě není úplně uzavřen. Pokud tedy pracujete s dětmi a chtěli byste výsledky své práce prezentovat, neváhejte kontaktovat pořadatele.

Úplnou novinkou bude minifestiválek v letním kině. Ten zahájí v 11 hodin Magda Reifová z Kouzelné školky spolu s Petrem Vackem se svým programem a pak se tam budou střídat dětští umělci. A zdá se, že nejen hudební. Celý den bude zakončen dětskou diskotékou Rádia FM plus.

Dovolte nám na závěr poděkovat všem, kdo se rozhodli pomoci organizátorům ať už finančně, cenami do soutěží, osobně či zapůjčením materiálu. (fs)

Kahan - květen 2004